نهادینه شدن نظام بانکی بر پایه ربا؛ عامل اصلی بحران‌های اقتصادی | هامون ما | هامون ما
شنبه
۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
کد خبر : 40739
13:29:20 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
44 views
نهادینه شدن نظام بانکی بر پایه ربا؛ عامل اصلی بحران‌های اقتصادی

نهادینه شدن نظام بانکی بر پایه ربا؛ عامل اصلی بحران‌های اقتصادی

گروه سیاست و اقتصاد - تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: امروز عمده کشورهای جهان با بحران اقتصادی روبه‌رو هستند و عامل اصلی آن نیز نهادینه شدن نظام بانکی بر پایه ربا است که متأسفانه امروز گریبان جوامع اسلامی را نیز گرفته است. ...

به گزارش ایکنا از سیستانوبلوچستان، حسن عباسی، تحلیلگر مسائل سیاسی، شب گذشته، ۴ دیماه در جمع نمازگزاران مسجد جامع زاهدان، گفت: مسیر زندگی مؤمن، پر از بلا و فتنه است؛ اگر از این فتنهها با آگاهی و بصیرت عبور کرد، کامیاب میشود و چنانچه اسیر فتنهها شده و راه را گم کند، نابود میشود.
این مدرس دانشگاه ادامه داد: فتنه در حقیقت، چیزی نیست که بخواهیم از آن فرار کنیم، بلکه رخ میدهد و باید برای رشد و تعالی آنقدر با آن روبرو شویم که کاملاً دفع و رفع شود.
وی اظهار کرد: امروز عمده کشورهای جهان با بحران اقتصادی روبهرو هستند و عامل اصلی آن نیز نهادینه شدن نظام بانکی بر پایه ربا است که متأسفانه امروز گریبان جوامع اسلامی را نیز گرفته است.
عباسی افزود: آینده اقتصادی جهان، افق روشنی ندارد؛ بسیاری از سنتها و نظریههای اقتصادی امروز دیگر جواب نمیدهد؛ امروز هیچکس در حوزه اقتصاد جهانی نمیداند چه باید بکند.
وی با اشاره به اینکه بیش از دو هزار سال است که ربا در میان جوامع رواج دارد، بیان کرد: شخصی که برنده ۲ جایزه نوبل علم اقتصاد است و مدتی قائم مقام بانک جهانی بوده است، اعلام میکند که این اقتصاد آمریکا نیست که سقوط کرده، بلکه کل علم اقتصاد سقوط کرده است.
استاد علوم استراتژیک اظهار کرد: نظام اقتصادی کشورهای اسلامی در حالی امروز با ربا آمیخته شده، که در قرآن کریم صریحاً بر نفی ربا و مذمت رباخواری تأکید شده است.
وی سیستم پولی و بانکی در کشور را کپی ناقصی از نظام بانکی اروپا و آمریکا دانست و افزود: این مسئله از طرف فقها ۱۱۰ مرتبه به مسئولان امر تذکر داده شده، اما با بیتوجهی همراه بوده است.
عباسی بیان کرد: راهحل تمام این مشکلات، بازگشت به اسلام و تعالیم قرآنی است؛ باید اقتصادی داشته باشیم که تمام و کمال از الگوهای اسلامی پیروی میکند؛ الگوهای غربی اقتصاد دیگر جوابگو نیست. انتهای پیام
منبع :: http://sb.iqna.ir

خبر جدید  خلأ نماز با هیچ عملی پر نمی‌شود
0/5 (0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار ویژه

بانک پاسارگاد