‌آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در مرز ریمدان عملی شود | هامون ما | هامون ما
جمعه
۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
کد خبر : 48433
21:16:14 - دوشنبه 27 مه 2019
88 views
‌آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در مرز ریمدان عملی شود

‌آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در مرز ریمدان عملی شود

احمدعلی موهبتی ‌استاندار سیستان و بلوچستان در نشست بررسی مشکلات و موانع مرز ریمدان ،بر واردات دام، برنج، نارنگی از مرز ریمدان تاکید کرد و گفت: آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در این مرز عملی شود تا مردم ثمرات آن را ببینند و هر روز گلایه و مشکلات را مطرح نکنند. ...

شعار سال:‌استاندار سیستان و بلوچستان بر واردات دام، برنج، نارنگی از مرز ریمدان تاکید کرد و گفت: آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در این مرز عملی شود تا مردم ثمرات آن را ببینند و هر روز گلایه و مشکلات را مطرح نکنند.
احمدعلی موهبتی در نشست بررسی مشکلات و موانع مرز ریمدان افزود: ۳۷ درصد جمعیت جهان در کشورها و مناطق همجوار چابهار سکونت دارند و با توجه به آماده سازی بندر و منطقه آزاد گوادر پاکستان توسط چین ضرورت دارد برای هم افزایی و نقش مکمل ۲ بندر چابهار و گوادر این نقطه مرزی به بهترین نحو تجهیز و برای جابجایی کالا و مسافر در نظر گرفته شود.

استاندار در ادامه تصریح کرد: تجهیزات و امکانات این نقطه مرزی توسط مدیران کل و وزارتخانه مربوطه با گذشت سه سال از رسمی شدن باید هر چه سریع‌تر آماده شود و ادارات مرتبط با نیروی انسانی و زیرساخت‌های لازم در آن مستقر شوند.

خبر جدید  انتخابات تضمین دوام جمهوری اسلامی ایران است

موهبتی بیان کرد: مرز ریمدان از توابع شهرستان چابهار به عنوان نقطه اتصال ۲ بندر چابهار و گوادر پاکستان، با توجه به موقعیت راهبردی و تأثیرگذاری در توسعه ۲ کشور، پس از تکمیل زیرساخت‌ها یکی از بهترین نقاط مرزی کشور می‌شود.

وی گفت: ساخت بزرگراه، ایجاد زیرساخت‌های برق، خط انتقال آب، خط انتقال گاز، تلفن و اینترنت، استقرار ادارات صنعت و معدن، جهادکشاورزی، گمرک و سایر ارگان‌های مرتبط با جابجایی کالا و مسافر و تأمین زیرساخت‌های بازارچه مرزی ریمدان از ضرورت هاست و باید در ماه‌های آینده تمام مشکلات این محدوده مرزی مرتفع شود.

خبر جدید  استفاده از ظرفیت علمی و دانشگاهی سیستان و بلوچستان در رفع معضل کمبود آب

وی ادامه داد: تکمیل بزرگراه چابهار تا مرز ریمدان و مطالعه و ساخت راه آهن چابهار- گوادر یکی دیگر از موارد مهم است که می‌تواند ۲ بندر را با هم متصل و نقش مهمی در پیوند اقتصادی و سیاسی ایران و پاکستان داشته باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرمانداری و بخشداری هفته ۲ روز را برای حل مشکلات و موانع بازارچه مرزی ریمدان مشخص کنند و با بازدید میدانی و هماهنگی با مسئولان اجازه ندهند این مرز به حال خود رها و در تأمین امکانات و تجهیزات آن تعلل شود.

موهبتی تصریح کرد: فواید و ثمرات مرز ریمدان برای مردم مرزنشین دشتیاری، پلان و چابهار بیشتر از بندر چابهار است چون اشتغال و توسعه در فعالیت کامل و انجام صادرات و واردات این مرز است و باید مسئولان نگاه بلند و راهبردی برای حل مشکلات آن داشته باشند.

خبر جدید  تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر حفظ کرامت و برخورد مناسب با اتباع خارجی

وی گفت: فاصله چابهار تا کراچی با خودوری سواری پنج ساعت و با اتوبوس هشت ساعت است و این بهترین فرصت برای اتصال ۲ کشور است.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:۴خرداد۱۳۹۸،کدخبر:۹۸۰۳۰۴۰۱۳۳۳،www.isna.ir


منبع :: ‌آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در مرز ریمدان عملی شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار ویژه

بانک پاسارگاد