حاشیه شهر زاهدان به عنوان پایلوت اجرای الگوی سامان در جامعه کار انتخاب شد | هامون ما | هامون ما
سه شنبه
۴ آذر , ۱۳۹۹
کد خبر : 53642
20:00:17 - یکشنبه 11 اکتبر 2020
1 views
حاشیه شهر زاهدان به عنوان پایلوت اجرای الگوی سامان در جامعه کار انتخاب شد

حاشیه شهر زاهدان به عنوان پایلوت اجرای الگوی سامان در جامعه کار انتخاب شد

زاهدان (پانا) – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: این استان با محوریت شهرستان زاهدان، یکی از ده استان کشور است که طرح شبکه خدمات جامع و همگانی سلامت روان و اجتماعی (الگوی سامان) ویژه جامعه کار و تولید در آن اجرا می شود. مهرداد جهاندیده در نشست توجیهی (الگوی سامان) ...

زاهدان (پانا) – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: این استان با محوریت شهرستان زاهدان، یکی از ده استان کشور است که طرح شبکه خدمات جامع و همگانی سلامت روان و اجتماعی (الگوی سامان) ویژه جامعه کار و تولید در آن اجرا می شود. مهرداد جهاندیده در نشست توجیهی (الگوی سامان) که بصورت ویدئوکنفرانسی با حضور رییس سازمان امور اجتماعی کشور و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: پس از اجرای طرح کاربست شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید (طرح کاج) در واحدهای تولیدی ۵۰ تا ۵۰۰ نفر کارکن، اجرای الگوی سامان می تواند در نقش مکمل طرح کاج باعث افزایش اثرگذاری در جامعه هدف و سلامت روان کارگران شود.
وی اظهار داشت: در اجرای طرح شبکه خدمات جامع و همگانی سلامت روان و اجتماعی (الگوی سامان) پس از برگزاری جلسات هماهنگی و هم اندیشی با دستگاه های وظیفه مدار ، منطقه شیرآباد زاهدان با ۵۰ هزار نفر جامعه هدف برای اجرا تعیین شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه با تاکید بر اینکه اجتماعی شدن موضوع اعتیاد در جامعه کار و تولید باعث کاهش اثرات این بلای خانمان سوز در بین جامعه هدف شده است، اظهار امیدواری کرد تا با اجرای الگوی سامان نیز بخش دیگری از مشکلاتی که باعث کاهش بهره وری و بروز آسیب های اجتماعی است، رفع شود.
جهاندیده همچنین گفت: در اجرای طرح ملی کاربست شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید (طرح کاج)، علاوه بر انعقاد تفاهمناهمه های همکاری فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دستگاه های وظیفه مدار نظیر شورای هماهنگی مبارزه با موارد مخدر و پلیس مبارزه با مواد مخدر، ۱۵۰ کارگاه آموزشی نیز با همکاری واحدهای تولیدی برای فعالان جامعه کار و تولید استان با موضوع سبک زندگی سالم و کاهش آسیب های اجتماعی برگزار شده است.

خبر جدید  خدمات ارزشمند انقلاب اسلامی باید برای جوانان بیان شود

سیستان و بلوچستان اداره کل تعاون طرح الگوی سامان جامعه کار پیشگیری از اعتیاد
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار ویژه

بانک پاسارگاد