بیش از ۵ هزار طرح صنایع دستی در سیستان و بلوچستان اجرا شد | هامون ما | هامون ما - Part 48689
چهارشنبه
۹ مهر , ۱۳۹۹
کد خبر : 48689
19:35:28 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019
91 views
بیش از ۵ هزار طرح صنایع دستی در سیستان و بلوچستان اجرا شد

بیش از ۵ هزار طرح صنایع دستی در سیستان و بلوچستان اجرا شد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون پنج هزار و ۴۸۸ طرح صنایع دستی در سیستان و بلوچستان اجرا و تا پایان سال جاری اجرای هزار طرح اشتغال در بخش صنایع دستی پیش بینی شده است. ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان به نقل از اداره کل کمیته امداد امام خمینی سیستان و بلوچستان، رمضان پودینه، اظهار داشت: صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان یکی از اصیلترین و قدیمیترین صنایع دستی به حساب می آید که به دست زنان و مردان توانا و هنرمند با استفاده از مواد موجود در محیط زندگیاش نقش میبندد و جاودان می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طرحهای صنایع دستی به دلیل نداشتن نیاز به سرمایهگذاری بالا و ارزش افزوده و درآمدزایی مناسب برای خانوارهای از شغلهای مناسب در بخش مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک است.

وی ادامه داد: از ابتدای فعالیت حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان پنج هزار و ۴۸۸ طرح صنایع دستی اجرا و تا پایان سال ۹۸ هزار طرح اشتغال در بخش صنایع دستی از جمله قالی بافی، سوزندوزی، رودوزی سنتی، سکهدوزی، آینهکاری، سفالگری، حصیربافی و غیره در قالب هشت طرح راهبران شغلی اجرا خواهد شد.

خبر جدید  پیش بینی روزهای سیلابی برای سیستان

پودینه یادآور شد: شناسایی مددجویان مستعد و علاقمند به کار در بخش صنایع دستی در مناطق روستایی، محروم و کمتر توسعه یافته توسط کمیته امداد امام (ره) انجام و سپس دورههای آموزشی متناسب با بازار مصرف از طریق راهبران شغلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار میشود.

وی اعلام کرد: مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید از طریق راهبران شغلی در اختیار مددجویان آموزش دیده قرار گرفته و در نتیجه کار تولید در منزل مددجو انجام میشود.

خبر جدید  هواشناسی نسبت به افزایش سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان هشدار داد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه نظارت و هدایتهای مختلفی بر طرحها توسط راهبران و کارشناسان فنی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان صورت میگیرد، گفت: تولیدات با قیمت مناسب از مددجو خریداری و پس از کسر هزینههای مواد اولیه دستمزد پرداخت میشود.

خبر جدید  سیل منجر به شهادت تعدادی از مرزبانان سیستان و بلوچستان شد

پودینه افزود: طرحهای راهبران شغلی صنایع دستی به دلیل آنکه آموزشهای لازم متناسب با بازار مصرف و همچنین نظارت و هدایت های مستمر از طرح و بحث بازاریابی و فروش توسط راهبران انجام می شود در نتیجه یکی از اشتغال های بسیار خوب و دارای ارزش افزوده مناسب با حداقل سرمایه گذاری برای مددجویان مناطق محروم و روستایی این استان است که در برنامه سال ۹۸ حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.

انتهای پیام/ ت


منبع :: بیش از ۵ هزار طرح صنایع دستی در سیستان و بلوچستان اجرا شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار ویژه

بانک پاسارگاد